تقدیر از دکتر محمدحسین دیانی

//تقدیر از دکتر محمدحسین دیانی

تقدیر از دکتر محمدحسین دیانی

به گزارش روابط عمومی انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران در مورخ ۹۷/۰۷/۰۳ طی جلسه‌ای که به میزبانی آستان قدس رضوی در شهر مشهد برگزار گردید، از استاد پیشکسوت علم اطلاعات و دانش‌شناسی، دکتر محمدحسین دیانی، به پاس زحمات بی‌شائبه و اثر بخش‌شان در حوزه کتابخانه‌های عمومی با اعطای لوح یادبودی تقدیر و قدردانی شد و از رهنمودهای ایشان در خصوص پیشبرد اهداف انجمن استفاده گردید.
دکتر محمد حسن‌زاده، رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران، حضور دکتر دیانی را باعث افتخار دانستند و گفتند بسیاری از اساتید علم اطلاعات و دانش‌شناسی، از شاگردان و دانش آموختگان ایشان هستند.
دکتر دیانی با دلسوزی فراوان در راه انتقال علم و تجارب خود به دانشجویان کوشا بوده و با دید باز، نگاهی عمیق به آینده و داشتن روحیه تلاشگری، همت و پشتکار در بسیاری از مناطق محروم کشور اقدام به ترویج فرهنگ مطالعه و رشد کتابداری نمودند.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان رضوی، حجت‌الاسلام سبزیان نیز حضور دکتر دیانی در حوزه علم اطلاعات و دانش‌شناسی را برای استان خراسان بسیار با ارزش دانست و اعلام کرد هم‌اکنون بسیاری از دستاوردهای دکتر دیانی در کتابخانه‌های عمومی استفاده می‌گردد و همیشه نام ایشان در قله های کتابداری ایران می‌درخشد.

در انتهای این نشست، از دیدگاه‌های ایشان استفاده گردید.

آشنایی بیشتر با «دکتر محمد حسین دیانی»
فرزند: محمد مهدی
متولد ۱۳۱۹/۰۶/۱۰
استاد بازنشسته گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد

تحصیلات:
مقطع ابتدایی: سال ۱۳۳۳، مشهد؛
دیپلم ریاضی، سال ۱۳۴۳، مشهد؛
لیسانس علوم تربیتی، سال ۱۳۵۰، دانشگاه تهران؛
کارشناس ارشد کتابداری و اطلاع‌رسانی، سال ۱۳۵۳، دانشگاه تهران؛
دکتری کتابداری و اطلاع‌رسانی، سال ۱۳۵۹، امریکا، نیوجرسی، دانشگاه ایالتی راتگرز؛
درجه علمی: استاد بازنشسته پایه ۲۷ دانشگاه فردوسی مشهد.

۱۳۹۷-۱۰-۹ ۱۳:۲۲:۵۸ +۰۳:۳۰مهر ۳ام, ۱۳۹۷|اخبار|۰ Comments

Leave A Comment