آیین نکوداشت دکتر زاهد بیگدلی

//آیین نکوداشت دکتر زاهد بیگدلی

آیین نکوداشت دکتر زاهد بیگدلی

دکتر محمد حسن‌­زاده، رئیس انجمن ارتقای کتابخانه‌­های عمومی کشور و عضو هئیت علمی گروه علم اطلاعات و دانش‌­شناسی دانشگاه تربیت مدرس، به عنوان سومین سخنران بعد از سلام و خیرمقدم خدمت حضار، تبریک خود را به آقای پروفسور زاهد بیگدلی، استاد دانشگاه شهید چمران اهواز، در خصوص گرامی‌داشت و الگو قرار دادن خصلت­‌های نیکوی ایشان توسط قشر فرهیخته حاضر در جلسه، تقدیم کردند. ایشان سپس حضور تمامی حضار از جمله هیئت علمی گروه علم اطلاعات و دانش‌­شناسی دانشگاه چمران، هیئت مدیره انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران- شاخه خوزستان، اعضای سازمان استانداری خوزستان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر ارگان‌­ها را گرامی داشتند. وی خیرمقدم ویژه خود را به آقای دکتر احمد شعبانی، نایب رئیس انجمن ارتقای کتابخانه‌­های عمومی کشور و عضو هیئت علمی گروه علم اطلاعات و دانش‌­شناسی دانشگاه اصفهان، و دیگر اعضای انجمن ارتقای کتابخانه‌­های عمومی کشور تقدیم کرد.
حسن‌­زاده ضمن بیان این موضوع که این مراسم در امتداد هفته کتاب، هفته وحدت و عید پیامبر مهربانی­‌ها برگزار شده است، برگزاری بزرگداشت­‌ها و دیگر مراسم­‌ها را نوید داد، از جمله بزرگداشت هفته پژوهش. وی در این خصوص بیان کرد: بزرگداشت حاضر به عبارتی نقطه قرینه و میانی دو بزرگداشت علم و دانایی است و از آنجایی که “دانایی” تنها سازوکاری است که خداوند صرفا در اختیار انسان قرار داده، بهتر آن است که با استفاده از این موهبت الهی در منظومه دانایی خدمت کنیم. در خصوص این نکته، دکتر حسن­‌زاده خاطرنشان کرد: افرادی که در دانشگاه و مدرسه و تمامی مکان­‌های آموزشی، پست و منصب مدرسی و معلمی را اختیار می‌­کنند در اصل، ناب ترین سازوکار هستی را در اختیار می‌­گیرند و مشخص است که خداوند لطف ویژه‌­ای را به این افراد عطا فرموده است.

دکتر محمد حسن‌­زاده در میانه سخنرانی خود ضمن سعادتمند خطاب نمودن متولیان دانایی ازجمله کتابداران و متخصصان علم اطلاعات و دانش­‌شناسی اظهار داشت که: این افراد علاوه بر برخورداری از این موهبت ناب الهی، دارنده مسئولیت اجتماعی جمع‌­آوری، سازماندهی و اشاعه دانایی دیگران در سازوکار اجتماعی دنیای حاضر هستند و شبانه روز به این اندیشه‌­اند که چگونه می­توان دانایی و آگاهی موجود را به نحوی بین افراد جامعه مبادله کرد که به دانایی هرچه بیشتر آنان بینجامد.
مدرس دانشگاه تربیت مدرس به دنبال سخنان خود گفت: امروز را که در آن استاد بزرگوار، آقای دکتر بیگدلی، از تبار دانایی، نکو داشته می­‌شوند، باید یک روز ویژه دانست.
وی ضمن بزرگ و نیکو داشتن آقای پروفسور زاهد بیگدلی عنوان کرد: نکونامی آقای دکتر بیگدلی بیش از آن چیزی است که در مورد ایشان شنیده می‌­شود. ما شاگردان و علاقه مندان به فراگیری خصوصیات و اخلاق ویژه ایشان هستیم.
رئیس انجمن ارتقای کتابخانه­‌های عمومی کشور ضمن یادی از آقای دکتر محمدحسین دیانی، استاد بازنشسته گروه علم اطلاعات و دانش­شناسی دانشگاه فردوسی مشهد، ایشان را پایه‌­گذار گروه علم اطلاعات و دانش‌­شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز دانست و بیان کرد که: شنیده‌­های ما از استاد دیانی درباره گروه علم اطلاعات و دانش‌­شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز، حاکی از منسجم و اخلاق­مند بودن گروه مذکور است.
ایشان در پایان سخنرانی خود ضمن ابراز خوشحالی از مه­‌آلود بودن و آلوده نبودن هوای اهواز، و عرض تبریک به آقای دکتر بیگدلی و خانواده محترم ایشان اظهار کردند که: امیدواریم همچنان شمع دانش آقای دکتر زاهد بیگدلی بر گروه علم اطلاعات و دانش­‌شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز نورافشانی کند و دانشجویان فرصت شاگردی و فراگیری علم و دانایی ایشان را داشته باشند.
در نهایت دکتر محمد حسن زاده، از طرف انجمن ارتقای کتابخانه‌­های عمومی کشور به ایشان تبریک گفتند و با امید به فراگیری فرهنگ بزرگداشت بزرگان، به سخنان خود خاتمه دادند.

گزارشگر: سرکار خانم ستاره پاریان
 

۱۳۹۷-۱۰-۲ ۱۷:۵۵:۵۴ +۰۳:۳۰آذر ۲۱ام, ۱۳۹۷|اخبار|۰ Comments

Leave A Comment