نشست مشترک انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران و انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه خوزستان

//نشست مشترک انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران و انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه خوزستان

نشست مشترک انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران و انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه خوزستان

صبح روز چهارشنبه ۷ آذر نشست مشترکی بین انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران و انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه خوزستان با مدیران و مسئولان فرهنگی استان خوزستان برگزار گردید. در ابتدای این جلسه دکتر رستمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه خوزستان، ضمن خوش‌آمدگویی به تشریح مواضع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در خصوص کتابخانه‌های عمومی پرداختند و افزودند در حال حاضر دو رویکرد جدید و کلیدی در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دنبال میشود. راهبرد اول تبدیل کتابخانه‌های عمومی به مراکز فرهنگی و اجتماعی با اجرای برنامه‌های فرهنگی کتاب محور و راهبرد دوم توجه به نقش کتابخانه‌های عمومی در کاهش آسیب‌های اجتماعی است که در این خصوص توجه واهتمام جدی نهاد پرداختن به مناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار است. در همین راستا ۱۲ کتابخانه در استان خوزستان در حال ساخت است که همگی در مناطق روستایی و حاشیه‌ای قرار دارند. وی همچنین افزود انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران انجمنی است که به طور تخصصی به مسائل کتابخانه‌های عمومی می‌پردازند و در این راستا نیز قرار است همایشی با همکاری دو انجمن در حوزه کارکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی در سال آینده برگزار گردد.
در ادامه مسئولان فرهنگی دستگاه‌های اجرایی به طرح نظرات خود در خصوص مسائل فرهنگی مبتلا به سازمان خود و اقدامات صورت گرفته در این خصوص پرداختند.


در پایان دکتر حسن زاده، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل فرهنگی در جامعه پرداختند و تاکید کردند فرهنگ یک مسئله دراز مدت، تاثیرگذار و چند وجهی است که ارتقای آن نیازمند ارتباط و انسجام بین دستگاه‌های متولی فرهنگ‌سازی، برنامه‌ریزی عملی و برنامه‌های اجرایی برای آن است. وی همچنین به معرفی انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی و رسالت این انجمن برای ارتقای سطح فرهنگ جامعه از طریق بهبود خدمات کتابخانه‌های عمومی پرداخت و تاکید کرد متولیان امر فرهنگ در خوزستان باید با هم‌فکری در پی اجرای برنامه‌های مشترک باشند که این نیازمند برگزاری جلسات مشترک متعدد خواهد بود.
این نشست که با حضور رؤسای دو انجمن، مشاور فرهنگی استاندار، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مسئولان فرهنگی دستگاه‌های اجرایی استان و اعضای انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه خوزستان برگزار گردید اولین جلسه مشترک متولیان فرهنگی در استان به دعوت انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران و انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه خوزستان بود

۱۳۹۷-۱۰-۲ ۱۷:۵۲:۴۶ +۰۳:۳۰آذر ۲۱ام, ۱۳۹۷|اخبار|۰ Comments

Leave A Comment