سخنرانی دکتر محمد حسن زاده، رئیس انجمن ارتقای کتابخانه های عمومی ایران در مراسم یادبود مرحوم استاد دکتر علی شکویی

//سخنرانی دکتر محمد حسن زاده، رئیس انجمن ارتقای کتابخانه های عمومی ایران در مراسم یادبود مرحوم استاد دکتر علی شکویی

سخنرانی دکتر محمد حسن زاده، رئیس انجمن ارتقای کتابخانه های عمومی ایران در مراسم یادبود مرحوم استاد دکتر علی شکویی

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم،
از طرف خود، گروه علم اطلاعات و دانش شناسی و انجمن ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران یاد استاد مرحوم دکتر شکویی را گرامی می‌دارم و خدمت حضار محترم خیر مقدم عرض می‌کنم. آشنایی من با دکتر شکویی به سال ١٣٧٩ و هنگام ورود به دوره کارشناسی ارشد برمی‌گردد. ایشان آن موقع مدیر گروه بودند و در پایان هم افتخار داشتم به عنوان استاد راهنمایم در خدمت ایشان باشم.
ایشان همان اوایل ورود با ما بسیار خوش رفتار و خوش برخورد بودند. همیشه اصرار داشتند که آبدارچی دانشکده وسط کلاس برای ما چایی بیاورند. رفتارهای ایشان فراتر از اداری و سازمانی و واقعا در سطح انسانی و متعالی بود.
دکتر شکویی بی تکلف و صادق بودند. یکی از ویژگی‌های مهم دکتر شکویی تعامل همه جانبه با بازیگران فعال در حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی بود. ایشان همانگونه که با ناشرین سروکار داشت، با کتابداران نیز انیس و مونس بود و با مدیران و دست اندرکاران نیز تعامل جدی داشت.
دکتر شکویی را باید سمبل تعامل دانست. ایشان به ما یاد داد که با تعامل، بهتر می توان به حرفه و رشته خود خدمت کرد تا قهر و کدورت.
دکتر شکویی با وجود بیماری شدیدی که با آن دست به گریبان بودند در سه دانشگاه تبریز، تهران، تربیت مدرس و اواخر هم در دانشگاه آزاد اسلامی منشاء اثر شد و دانشجویان بارزی را به جامعه تحویل داده‌اند که بیشتر آنها در گروه‌های آموزشی، کتابخانه‌ها و مناصب اجرایی آثار درخشان و ارزنده‌ای در توسعه و ارتقای علم اطلاعات و دانش شناسی داشته‌اند.
در پایان از خداوند منان برای ایشان طلب مغفرت دارم و امیدوارم ما هم بتوانیم مانند ایشان نام نیک از خود برجای بگذاریم.
والسلام علیکم و رحمه الله

١٢ مرداد ١٣٩٨

۱۳۹۸-۵-۱۲ ۱۱:۱۷:۴۶ +۰۴:۳۰مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۸|یادداشت‌ها|۱ Comment

يك نظر

  1. نقشیوه مرداد ۱۲, ۱۳۹۸ at ۱۰:۱۴ ب.ظ - Reply

    البته ما سخنرانی نکردیم
    ولی صحبت‌های دیگری هم بود
    این نکوداشت غیر رسمی بود و ایونت بشمار نمی رفت

درج نظر