سخنرانی رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی در دانشگاه تبریز

//سخنرانی رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی در دانشگاه تبریز

سخنرانی رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی در دانشگاه تبریز

به گزارش روابط عمومی انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی روز سه شنبه مورخ ۱۴ آبان ماه دکتر محمد حسن زاده رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران همراه با دکتر احمد شعبانی، با حضور در گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه تبریز و در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز، کتابداران و صاحب‌نظران علم اطلاعات و دانش شناسی و دانشجویان به ایراد سخنرانی در حوزه تحولات جاری در سرفصل‌های علم اطلاعات و دانش شناسی و بایسته‌های تدریس نوآورانه دروس پرداخت. دکتر محمد حسن زاده ضمن ارائه گزارشی در خصوص کمیته برنامه‌ریزی و گسترش علم اطلاعات و دانش شناسی به شرح توضیحاتی در خصوص سیر تحول رشته علم اطلاعات و دانش شناسی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پرداختند.

وی افزود: ” کمیته برنامه‌ریزی و گسترش علم اطلاعات و دانش شناسی در سال‌های اخیر در پی آن بوده است تا بیشترین تطابق سرفصل درس‌های دانشگاهی و شغلی فراهم گردد چنان که تحصیل در رشته شخص را برای ایفای نقش به عنوان یک حرفه‌مند در سازمان‌ها آماده کند.

رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ابراز داشت: کمیته برنامه‌ریزی و گسترش علم اطلاعات و دانش شناسی فرصت‌های جدیدی برای گروه‌های مختلف آموزشی قرار داده است. هر یک از دانشگاه‌ها می‌توانند در تدوین سرفصل‌های آموزشی اختیار داشته باشند و طبق نیاز دانشجو و بازار کار سرفصل‌ها را پیشنهاد داده و به کمیته تسلیم نمایند. در ادامه این سخنرانی دکتر حسن‌زاده به بیان سرفصل‌های رشته علم اطلاعات و دانش شناسی در گروه‌های آموزشی مختلف در برخی دانشگاه‌های اروپایی و امریکایی پرداخت. توضیح مبسوط پیش زمینه‌های لازم برای تدریس نوآورانه، شایستگی‌های شغلی برای احراز شغلی در سازمان‌ها، دعوت از گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی جهت همکاری بیشتر با کمیته برنامه‌ریزی و گسترش علم اطلاعات و دانش شناسی، پاسخ به پرسش‌های دانشجویان در خصوص نحوه ورود به حوزه‌های جدید شغلی از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

۱۳۹۸-۸-۱۶ ۱۸:۱۲:۲۹ +۰۳:۳۰آبان ۱۴ام, ۱۳۹۸|اخبار|۰ Comments

درج نظر